Reggel 8-kor még 338-nál álldogált az euró jegyzése a bankközi piacon, aztán délelőtt több hullámban jelentős forinterősödés alakult ki 335,5-ig, amiben inkább egy londoni konferenciabeszélgetés üzenete és a forint gyengülésére játszó pozíciók zárása játszik szerepet, és csak kisebb hatása lehetett az árfolyamra a várt feletti GDP-növekedési adatnak és a Pénzügyminisztérium által levágott idei GDP-prognózisnak.
Az euró-forint árfolyam minimális kilengéssel augusztus vége óta 330 felett van, vagyis a lélektani határ sem állította meg a gyengülést. Ezek alapján már nem mondhatjuk azt, hogy csak átmeneti megingásról van szó. Kíváncsiak voltunk, ennek milyen hatása lesz az idei online kereskedelemre, csökkenni fog-e tavalyhoz képest a nemzetközi online rendelések száma, mire számít a Magyar Posta.
Jelenleg még zajlanak az értékelések a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban, „ősz végén, jövő év elején lehet majd konkrét számokról beszélni” – jelezte a Portfolio azon kérdésére Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós ügyekért felelős államtitkára a tárca mai sajtótájékoztatóján, hogy a gyenge forint és a visszahulló források milyen új uniós pályázatok előtt mekkora volumenben nyithatják meg az utat.
Sokkoló összefüggést azonosítottak a kutatók.
A Portfolio, az Euractiv és a Blue Door Consulting lehetőséget ad, hogy egyenesen üzenjen az Európai Bizottságnak.
A francia Nemzeti Tömörülésnél egyre több csontváz esik ki a szekrényből.
Legalább a határidőt sikerült tartani.
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!